Moje zdjęcie
Pasja. ,,To przychodzi nagle. Widzisz coś po raz pierwszy i od razu wiesz, że znalazłeś swoje ZAINTERESOWANIE. Jakby ktoś przekręcił klucz w zamku. Albo po raz pierwszy zakochał się..."

niedziela, 17 czerwca 2012

ul. Próżna - dawna ulica Getta

Witam Was serdecznie!

Niesamowite, jak zabytkowe kamienice potrafią być w mgnieniu oka zamienione przez zagranicznych developerów pod biurowce. Ulica Próżna w Warszawie.... http://warszawa.gazeta.pl/warszawa/1,95194,8035145,Zabytkowe_kamienice_na_Proznej_zmienia_sie_w_biurowiec.html
Remont zrujnowanych kamienic oczywiście się przydaje, ale uważam, że taki zabytek powinien zostać wykorzystany nieco w inny sposób niż pod lokale gastronomiczne i użytkowe...

Ta ulica ma magiczną aurę. Jedyna obustronnie ocalała ulica Getta. Gdy kilka lat temu robiłam na spacerze zdjęcia tych budynków, odniosłam wrażenie, jak gdyby wojna zakończyła się tam kilka minut temu. 
I po raz kolejny jestem szczęśliwą posiadaczką zdjęć jeszcze z okresu, gdy można było na własne oczy zobaczyć i dotknąć prawdziwego, żydowskiego oblicza tej niezwykłej ulicy... Dzielę się więc tą atmosferą z Wami.2 komentarze:

  1. super blog, posiadam zdjecia z wnetrza tej kamienicy

    OdpowiedzUsuń
  2. A kościół "Wszystkich Świętych" stracił jedną z wież. Teraz ma znowu dwie:) Byłam w nim chrzczona.
    Pozdrawiam:)

    OdpowiedzUsuń

Translate