Moje zdjęcie
Pasja. ,,To przychodzi nagle. Widzisz coś po raz pierwszy i od razu wiesz, że znalazłeś swoje ZAINTERESOWANIE. Jakby ktoś przekręcił klucz w zamku. Albo po raz pierwszy zakochał się..."

sobota, 13 września 2014

NOWA SERIA - Życie za okupacji w Warszawie. cz. I. - KOMUNIKACJA I OKUPACYJNE MENU

Witajcie moi Drodzy!

Zainspirowana rozmaitymi książkami i innymi publikacjami postanowiłam stworzyć dla Was serię postów na temat stylu życia w poszczególnych jego gałęziach za okupacji w Warszawie. Niełatwo znaleźć prawdziwe perełki, czasem nawet zabawne opisy zdarzeń, zachowań ludzi w poszczególnych gałęziach bytowania - postaram się jednak zawrzeć co tylko się da najciekawszego :)

Oczywiście nie poruszę tu wszystkich kwestii i całkowicie nie rozszerzę tematu - będą to, moim zdaniem, ciekawe i wartościowe urywki z różnych publikacji, książek, pamiętników, opracowań. Wiarygodne i rzetelne i z pewnością - interesujące!

Zapraszam serdecznie do śledzenia tej serii!





Dziś - KOMUNIKACJA I OKUPACYJNE MENU

Komunikacja miejska oraz sposób zdobywania i przygotowywania posiłków za okupacji jest bardzo ciekawym zagadnieniem. Z początku nie jest trudno odgadnąć, że były to riksze, specjalne tramwaje z rozgraniczeniem na polskie, żydowskie i niemieckie linie tylko dla Niemców. Jeśli chodzi o sprawy żywieniowe, również nic odkrywczego - chleb z trocinami na kartki, szmuglowanie, marmolada z warzyw... Jednak gdy wgłębić się w temat i przyjrzeć się bliżej życiu codziennemu ówczesnych warszawiaków, trafiamy na ciekawe, często zabawne szczegóły, o których nie każdy wie... ;-) spójrzcie tylko.


KOMUNIKACJA

S.Sebyłowa ,,Notatki z prawobrzeżnej Warszawy"


T.Szarota ,,Okupowanej Warszawy dzień powszedni"


T.Szarota ,,Okupowanej Warszawy dzień powszedni"




OKUPACYJNE MENU


S.Sebyłowa ,,Notatki z prawobrzeżnej Warszawy"


T.Szarota ,,Okupowanej Warszawy dzień powszedni"


T.Szarota ,,Okupowanej Warszawy dzień powszedni"



Mam nadzieję, że nowa seria na moim blogu podoba Wam się i będzie przydatna dla zainteresowanych :) Pozdrawiam serdecznie! 

poniedziałek, 1 września 2014

Warto pamiętać, żeby... unikać.

A więc...wojna!!!








źródło: http://www.fakt.pl/wydarzenia/tak-gazety-informowaly-o-rozpoczeciu-ii-wojny-swiatowej,galeria,485483,9.html

Translate